Фільтри газові

Фільтри газові призначені для очищення газу від пилу, іржі, смолистих речовин і інших твердих частинок. Якісне очищення газу дозволяє підвищити герметичність запірних пристроїв, а також збільшити межремонтное час експлуатації цих пристроїв за рахунок зменшення зносу ущільнюючих поверхонь. При цьому зменшується знос і підвищується точність роботи витратомірів (лічильників і вимірювальних діафрагм), особливо чутливих до ерозії. Правильний вибір фільтрів і їх кваліфікована експлуатація є одним з найважливіших заходів щодо забезпечення надійного і безпечного функціонування системи газопостачання.

У напрямку руху газу через фільтруючий елемент всі фільтри газові можна розділити на прямоточні і поворотні, за конструктивним виконанням - на лінійні і кутові, за матеріалом корпусу і методу його виготовлення - на чавунні (або алюмінієві) литі і сталеві зварні.

При розробці і виборі фільтрів особливо важливий фільтруючий матеріал, який повинен бути хімічно інертний до газу, забезпечувати необхідний ступінь очищення і не руйнуватися під впливом робочого середовища і в процесі періодичної очистки фільтра.

За фільтруючому матеріалу серійно випускаються фільтри газові поділяються на сітчасті і волосяні. У сітчастих використовують плетену металеву сітку, а в волосяних - касети, набиті капроновою ниткою (або пресованим кінським волоссям) і просочені вісціновим маслом.

Сітчасті фільтри, особливо двошарові, відрізняються підвищеною тонкістю і інтенсивністю очищення. У процесі експлуатації, за засмічення сітки, підвищується тонкість фільтрування при одночасному зменшенні пропускної здатності фільтра.

У волосяних фільтрів газових, навпаки, в процесі експлуатації фільтруюча здатність знижується за рахунок віднесення частинок фільтруючого матеріалу потоком газу і при періодичній очистці струшуванням.

Для забезпечення достатньої ступеня очищення газу без винесення твердих частинок і фільтруючого матеріалу швидкість газового потоку лімітується і характеризується максимально допустимим перепадом тиску на сітці або касеті фільтра.

Для сітчастих фільтрів максимально допустимий перепад тиску не повинен перевищувати 5000 Па, для волосяних - 10000 Па. У фільтрі до початку експлуатації або після очищення і промивання цей перепад повинен складати для сітчастих фільтрів 2000-2500 Па, а для волосяних - 4000-5000 Па. У конструкції фільтрів передбачені штуцери для приєднання приладів, за допомогою яких визначається величина падіння тиску на фільтруючому елементі.